Sprzedajesz ubrania w internecie? To dobrze trafiłeś. Poradzimy w czym wysyłać ubrania tanio, szybko i żeby dotarły w porządku.
Czy to wielkie sklepy typu Zalando czy mali sprzedawcy na Vinted, Facebooku i innych portalach, wszyscy chcą jednego – aby paczka doszła w porządku.
Już na wstępie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Ubrania to najłatwiejsza rzecz do zapakowania. Nie są delikatne, nie mają ostrych krawędzi i się nie rozbiją - czego więcej można chcieć?
Ubranie wisi jeszcze na wieszaku? Jeśli składanie koszulek, spodni czy bielizny nie masz jeszcze w małym palcu sprawdź, jak to robią najlepsi.
Na przykład instrukcje na składanie ubrań od Hordelry są nagrane bardzo fajnie. Sprawdź sam:
Ubranie potem można włożyć do oryginalnego opakowania od producenta dla lepszej ochrony przed zanieczyszczeniami. Jeśli jednak nie posiadasz takiego opakowania to polecamy polipropylenowy worek z paskiem samoklejącym.
Na koniec spryskaj ubrania perfumami. Przy rozpakowywaniu, klient będzie kojarzył Twoją markę z przyjemnym zapachem, a to już dodatkowe punkty.
Najpopularniejszym opakowaniem na ubrania są foliopaki.
Dużą zaletą, w porównaniu do innych opakowań, jest cena. Od X zł za najmniejszą kopertę foliową, do X zł za największą w rozmiarze 600×900 mm dostaniesz pełnowymiarowe i wodoodporne opakowanie, na które wystarczy nakleić etykietę.
Alternatywa, która by zapewniła taką samą jakość pakowania jak foliopak składa się zawsze minimalnie z dwóch różnych opakowań. To sprawia, że inne rozwiązania są droższe i trudniejsze w pakowaniu.
Koperta foliowa ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Jest tania, mocna, nieprzezroczysta oraz da się ją zakleić za pomocą paska samoklejącego.
Koperty obejmują takie same zasady jak w modzie. Jeśli wybierzesz zły rozmiar to nie będzie pasować. Dlatego kopertę foliową wybierz tak, żeby ubranie pasowało jak ulał, żeby ubranie nie latało po wolnej przestrzeni. W przypadku, że koperta będzie większa, możesz ją przełożyć i zakleić. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej.
Masz za dużą kopertę? Przełóż ją. Towar w ten sposób będzie lepiej przymocowany.
RADA: Większość osób etykiety przewozowe nakleja aż po włożeniu towaru do środka i zaklejeniu koperty. Tylko, że w momencie, kiedy koperta jest pełna jej powierzchnia jest nierówna więc etykieta może być przyklejona nierówno. Dlatego polecamy nakleić etykietę przewozową jeszcze przed włożeniem do koperty ubrania.
Sprzedajesz ubrania ekologiczne? Zadbaj o to, aby opakowanie było oszczędne dla środowiska. Foliopaki biodegradowalne mają takie same zastosowanie jak koperty plastikowe. Z tą różnicą, że ulegają rozkładowi w ciągu 12 miesięcy zamiast 25 lat (tak, właśnie tak długo rozkłada się koperta plastikowa). Na naszym e-shopie znajdziesz kilka ładnych wzorów.
Szybkie i łatwe pakowanie. Ubrania złożysz a kopertę kompostowalną zakleisz za pomocą paska samoklejącego.
Pakujesz w sposób zrównoważony i chcesz, aby było to widać? Tutaj znajdziesz 7 sposobów jak to przekazać klientom.
Ani plastikowe, ani foliopaki biodegradowalne nie są nieskończone. Bardzo duże tekstylia (takie jak koc, płaszcz zimowy) raczej się do nich nie zmieszczą. Rozwiązaniem są pudełka.
Wystarczy zwykły karton trójwarstwowy w odpowiednim rozmiarze. Jeśli rozmiar jest odpowiedni do objętości tekstyliów to nie będą one „latały” po opakowaniu.
Polecane rozmiary kartonów:
Kurtki zimowe i inne rzeczy duże objętościowo pakuj do pudełek.
Koperty plastikowe spełniają wymóg taniego i wydajnego opakowania. Ale co zrobić, jeśli chodzi głównie o design? Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie pudełka pocztowego i bibułki gładkiej. Na bibułkę możemy wykonać nadruk w 3 różnych kolorach.
Co więcej, kartony do wysokości 80mm zmieszczą się do paczkomatów jako gabaryt A, więc nie trzeba płacić dodatkowo za większą paczkę.
Pudełka pocztowe są kompaktowe, odporne i łatwo można je złożyć. Bibułka gładka doda opakowaniu „tego czegoś”.