Rozcestník

Jak niezawodnie + tanio pakować i wysyłać ubrania

Autorem jest Míša dnia 5. 5. 2020

Sprzedajesz ubrania w internecie? To dobrze trafiłeś. Poradzimy w czym wysyłać ubrania tanio, szybko i żeby dotarły w porządku.

Pakowanie i wysyłanie ubrań w pudełku

Czy to wielkie sklepy typu Zalando czy mali sprzedawcy na Vinted, Facebooku i innych portalach, wszyscy chcą jednego – aby paczka doszła w porządku.

Już na samym początku mamy dobrą wiadomość dla Was. Ubrania to najłatwiejsza rzecz jaką możesz pakować. Nie jest krucha, nie może się rozbić, nie ma ostrych krawędzi. Co chcieć więcej?

W artykule zademonstrujemy podstawowe opakowania na ubrania, ale również rzadki, przydatny trik jak przymocować ubrania w foliopaku.

Zawartość artykułu: 

Miej czyste sumienie albo jak się przygotować do pakowania

Ubranie wisi jeszcze na wieszaku? Jeśli składanie koszulek, spodni czy bielizny nie masz jeszcze w małym palcu sprawdź, jak to robią najlepsi.

Na przykład instrukcje na składanie ubrań od Hordelry są nagrane bardzo fajnie. Sprawdź sam:

Ubranie potem można włożyć do oryginalnego opakowania od producenta dla lepszej ochrony przed zanieczyszczeniami. Jeśli jednak nie posiadasz takiego opakowania to polecamy polipropylenowy worek z paskiem samoklejącym.

RADA: Na koniec możesz popsikać ubranie perfumami. W momencie rozpakowania paczki przez klienta poczuje on piękny zapach, który będzie mu się już zawsze jednoznacznie dobrze kojarzył z Twoją marką.

Rozpylanie perfum na ubrania ułatwi rozpakowywanie

Pakowanie ubrań do koperty foliowej

Zobaczmy, jak pakować.

Najpopularniejszym opakowaniem na ubrania są foliopaki.

Dużym plusem, w przeciwieństwie do innych opakowań, jest cena – od 0,20 zł za najmniejszą kopertę, do 1,08 zł za największą. Za tę cenę otrzymujesz pełnowartościowe opakowanie, na które wystarczy nakleić etykietę i można wysyłać. 

Alternatywa, która by zapewniła taką samą jakość pakowania, jak foliopaki, zawsze składa się z minimalnie dwóch różnych opakowań. Ten wariant jest droższy oraz ciężej się do niego pakuje.

Plastikowa koperta do wysyłania tekstyliów
Koperta foliowa ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Jest tania, mocna, nieprzezroczysta oraz da się ją zakleić za pomocą paska samoklejącego.

Koperty obejmują takie same zasady jak w modzie. Jeśli wybierzesz zły rozmiar to nie będzie pasować. Dlatego kopertę foliową wybierz tak, żeby ubranie pasowało jak ulał, żeby ubranie nie latało po wolnej przestrzeni. W przypadku, że koperta będzie większa, możesz ją przełożyć i zakleić. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej.

Jak zapakować paczkę z ubraniami do foliopaku
Masz za dużą kopertę? Przełóż ją. Towar w ten sposób będzie lepiej przymocowany.

RADA: Większość osób etykiety przewozowe nakleja aż po włożeniu towaru do środka i zaklejeniu koperty. Tylko, że w momencie, kiedy koperta jest pełna jej powierzchnia jest nierówna więc etykieta może być przyklejona nierówno. Dlatego polecamy nakleić etykietę przewozową jeszcze przed włożeniem do koperty ubrania.

Co się nie zmieściło do koperty foliowej, czyli pakowanie do kartonu

Pojemność koperty foliowej nie jest nieskończona. Niektóre duże objętościowo rzeczy (takie jak kurtka zimowa) do niej się po prostu nie zmieszczą, nawet do największej z kopert. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w ten sytuacji to karton.

Wystarczy po prostu zwykły karton z trójwarstwowej tektury w odpowiednim rozmiarze. Jeśli ubranie pasuje idealnie do kartonu to będzie przymocowane dostatecznie dobrze i nie będzie latać po opakowaniu. 

Polecane rozmiary kartonów:

Kurtka zimowa zapakowana w worek foliowy
Kurtki zimowe i inne rzeczy duże objętościowo pakuj do pudełek.

Przyszłość? Prym wiedzie wrażenie z rozpakowywania

Pokazaliśmy, że najlepszy stosunek ceny do jakości ma foliopak. W przyszłości oczekujemy, że zwiększy się ilość paczek z mocnych opakowań, takich jak kartony

W niektórych sektorach nie wystarczy samo doręczenie przesyłki. Klienci oczekują paczki dopracowanej co do szczegółu. Dlatego nie ma co się zastanawiać, wystarczy pakować również tanio i ładnie jak pokazaliśmy w naszym instruktażu.

 

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.
Przeczytaj nasze rady

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%