Basket
Pusty koszyk

Przeprowadzka w pełni profesjonalna

Autorem jest Ladislav dnia 26. 2. 2018

Przeprowadzka dotyka prawie każdego z nas. Dla niektórych to właściwie hobby, dla innych najgorsza rzecz na świecie. Chętnie pokażemy jak porządnie zapakować i ochronić nasz majątek przed ekipą przeprowadzkową (albo przed nami samymi). Wiesz, ile razy my się przeprowadzaliśmy?

 

Zanim zaczniesz się pakować

  1. Wyrzuć niepotrzebne rzeczy 
  2. Zmierz meble i rozplanuj ich położenie w nowym mieszkaniu
  3. Dogadaj się ze znajomymi- pomocnych dłoni nigdy za wiele
  4. nie zapomnij podpisać umowę na prąd, wodę, gaz czy internet
  5. wypożycz auto do przeprowadzki albo od razu całą ekipę przeprowadzkową

 

Jak chronić meble i AGD?

Lodówkę czy szafkę najlepiej ochronimy tylko wtedy, kiedy będziemy postępować bardzo ostrożnie, dlatego najlepiej przenosić ją samemu. Do zapewnienia bezpieczeństwa przy przeprowadzce meble możemy owinąć folią bąbelkową i zakleić taśmą. Jeśli nie chcesz mieć obitych rogów, spróbuj nałożyć na nie listwę. Dzięki temu ochronimy szafkę przed obiciami i uszkodzeniami.


Listwy kartonowe chronią przed uderzeniami i uszkodzeniem a folia bąbelkowa będzie pomocna w razie złej pogody.
 
 

A co z naczyniami, kubkami, wazami, szklankami? 

W tym przypadku trzeba postępować bardzo ostrożnie! Najtańszy i najgorszy sposób to papier do pakowania, który łatwo włożymy między szklanki, kubki i inne kruche rzeczy.


Ze szklankami musimy obchodzić się delikatnie, dlatego pakuj każdą osobno.
 

Już zapakowane? Teraz trzeba je ułożyć tak, żeby można je było łatwo przenieść. Najtańszym narzędziem są kartony po bananach, albo zawsze można zainwestować w profesjonalne kartony, które udźwigną 2x więcej niż te po bananach, a dzięki uchwytom łatwo się z nimi manipuluje. Oczywiście są to jakieś tam koszta, ale takie kartony można schować i użyć ponownie na przykład do archiwizacji.

 

A co z pakowaniem telewizora?

Jeśli posiadasz oryginalne opakowanie od telewizora to najlepiej przenosić go w nim. Głównie dlatego, że ekran jest duży, delikatny, potrzeba się z nim obchodzić naprawdę ostrożnie a oryginalne opakowanie właśnie to nam zapewnia. 


Oryginalne opakowanie od telewizora nam ułatwi przeprowadzkę.
 

W każdym razie wiadomo, że kartony są wielkie i często nie mamy gdzie je włożyć, więc je często wyrzucamy. Dlatego napisaliśmy parę rad jak zapakować telewizor samemu: 

Instrukcja jak zapakować TV bez oryginalnego kartonu. 
  1. odłącz kable
  2. wyczyść ekran ścierką z mikrofibry
  3. jeśli telewizor jest przymocowany do stojaka- odmontuj go
  4. owiń TV folią bąbelkową i zaklej taśmą klejącą
  5. warto włożyć kawałek kartonu w miejsce ekranu dla lepszej ochrony

Dodatkowo możemy TV zapakować do koca, co jeszcze zwiększy ochronę. 


Nawet bez oryginalnego opakowania telewizor możemy bez problemu zapakować.
 
 

Dom bez książek jest jak ciało bez duszy. 

Do przeprowadzki książek polecamy kartony przeprowadzkowe. TIP: dostępne są również kartonowe podkładki, z których można zrobić drugie piętro w kartonie, dzięki czemu książki nie będą się gnieździć i się nie zdeformują. Białe kruki zapakuj do papieru opakowaniowego, aby zagwarantować ich nieuszkodzenie. 

 

A co z PlayStation 4?

Konsole do gier są delikatne i dlatego trzeba się z nimi obchodzić w specjalny sposób. Nie szczędź folii bąbelkowej! Na kable, ładowarki i małą elektronikę polecamy małe kartoniki z wypełnieniem Flo-pak. 


Folia bąbelkowa ochroni PlayStation 4 przed uderzeniami a taśma z napisem FRAGILE ostrzeże, że wewnątrz znajduje się cenna, krucha rzecz.
 
 

A na koniec wszystko oznaczymy!

Przy przeprowadzce najważniejszy jest porządek. Także polecamy wszystko odpowiednio opisać, na przykład etykietami, tak, żeby było jasne co gdzie jest. W ten sposób będzie wiadomo gdzie znajduje się porcelana po babci, z którą trzeba obchodzić się delikatnie, a gdzie skarpetki męża, które już tak delikatnie nie są. Na karton z porcelaną warto nakleić taśmę z napisem „FRAGILE”.

Życzymy łatwej przeprowadzki i miłego mieszkania w nowym miejscu! Zawsze możesz się z nami skontaktować a my poradzimy jak zapakować inne rzeczy. 
 

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%
Copyright © 2020 SECUPACK, s.r.o
Linia obsługi klienta: +48 334 454 612, info@top-opakowania.pl