Basket
Pusty koszyk

XY rad jak prawidłowo zapakować cokolwiek, co masz pod ręką – część 2.

Autorem jest Petr dnia 28. 2. 2017

Na końcu ostatniego artykułu pisałem, że by było super spróbować zapakować jakiś napój w szklanej butelce. Myślałem, żeby zapakować piwo, ale w przypadku porażki byłaby to zbyt wielka szkoda. Więc woda Vincentka była najlepszą decyzją. Flaszkę dokładnie zapakowałem, a kiedy już tak stałem w oknie na drugim piętrze w celu przetestowania opakowania (spadek z XY metrów), dostałem e-mail.

„Dzień dobry. Jak zapakować Vincentkę to każdy wie, ale jak zapakować obraz na płótnie 100x120 a do tego 1l farby?”. Vincentkę wnet wyrzuciłem i poszedłem pakować obraz i farbę.

vozicek 2.jpg
Vincentka była już przygotowana do zapakowania.

Opakowania będą dwa.
Zapakować 1l farby razem z obrazem do jednego opakowania jest zbyt ryzykowne. Prawdopodobnie obraz zostałby uszkodzony podczas transportu. Dlatego polecamy zapłacić 2x za wysyłkę i wysłać obie rzeczy osobno.

Obraz 100x120.
Obraz najlepiej opakować folią bąbelkową i taśmą klejącą. Tak zapakowany obraz następnie należy położyć na dno pudełka. Karton odkroimy. W ten sposób ograniczymy możliwość poruszania się obrazu w opakowaniu. W następnym kroku warto obkleić opakowanie folią stretchową i taśmą Fragile, która jest dostępna o długości 66m za 34 szt. Wystarczy na długo, a na pewno warto w ten sposób poinformować kuriera, że ma obchodzić się z paczką ostrożnie.
zabal si obraz komplet.jpg
 

1L farby.
Postępujemy podobnie – puszkę farby opakujemy folią bąbelkową. Potem obkleimy taśmą klejąca, żeby ścisnąć opakowanie. Tym razem nie użyjemy kartonowego pudełka, ale od razu paczkę obkleimy stretchem. Staramy się folię ścisnąć.
PL zabal si barvu.jpg
 

Puszka i płótno nie są najlepszymi przyjaciółmi.
A dokładniej nie są przyjaciółmi, kiedy mają razem podróżować jako wysyłka. Różne kształty, materiał, wytrzymałość czy waga. Przez te czynniki warto pakować takie rzeczy oddzielnie. Chociaż wysyłka będzie droższa oraz zużyje się więcej materiału na zapakowanie, to na pewno będzie to lepszym rozwiązaniem.

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%
Copyright © 2020 SECUPACK, s.r.o
Linia obsługi klienta: +48 334 454 612, info@top-opakowania.pl