Rozcestník

XY rad jak prawidłowo zapakować cokolwiek, co masz pod ręką – część 2.

Autorem jest Petr dnia 28. 2. 2017

Na końcu ostatniego artykułu pisałem, że by było super spróbować zapakować jakiś napój w szklanej butelce. Myślałem, żeby zapakować piwo, ale w przypadku porażki byłaby to zbyt wielka szkoda. Więc woda Vincentka była najlepszą decyzją. Flaszkę dokładnie zapakowałem, a kiedy już tak stałem w oknie na drugim piętrze w celu przetestowania opakowania (spadek z XY metrów), dostałem e-mail.

„Dzień dobry. Jak zapakować Vincentkę to każdy wie, ale jak zapakować obraz na płótnie 100x120 a do tego 1l farby?”. Vincentkę wnet wyrzuciłem i poszedłem pakować obraz i farbę.

vozicek 2.jpg
Vincentka była już przygotowana do zapakowania.

Puszka i płótno nie są najlepszymi przyjaciółmi

Zapakować 1l farby razem z obrazem do jednego opakowania jest zbyt ryzykowne. Prawdopodobnie obraz zostałby uszkodzony podczas transportu. Dlatego polecamy zapłacić 2x za wysyłkę i wysłać obie rzeczy osobno.

Obraz 100x120

Obraz najlepiej opakować folią bąbelkową i taśmą klejącą. Tak zapakowany obraz następnie należy położyć na dno tekturowego pudełka. Karton odkroimy. W ten sposób ograniczymy możliwość poruszania się obrazu w opakowaniu. W następnym kroku warto obkleić opakowanie folią stretchową i taśmą Fragile, która jest dostępna o długości 66m za 34 szt. Wystarczy na długo, a na pewno warto w ten sposób poinformować kuriera, że ma obchodzić się z paczką ostrożnie.

zabal si obraz komplet.jpg

 

1 L farby

Postępujemy podobnie – puszkę farby opakujemy folią bąbelkową. Potem obkleimy taśmą klejąca, żeby ścisnąć opakowanie. Tym razem nie użyjemy kartonowego pudełka, ale od razu paczkę obkleimy stretchem. Staramy się strecz folia.
PL zabal si barvu.jpg

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.
Przeczytaj nasze rady

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%