Rabat dla zarejestrowanych klientów do 10%
Opineo: otrzymaliśmy ocenę 99 ze 100
Zaletą woreczków strunowych jest możliwość ich wielokrotnego otwierania i zamykania. Najczęściej używa się ich do przechowywania małych przedmiotów, takich jak śrubki, nakrętki, guziki czy monety. Większe woreczki umożliwiają przechowywanie wydruków czy zdjęć.
Trwałość i szczelność woreczków chroni zawartość przed wilgocią czy nieprzyjemnym zapachem. Działa to również odwrotnie – zioła przechowywane w tym woreczku nie stracą swojego aromatu.
Czy to na wycieczce ze znajomymi, czy na jednym z zawodów biegowych z kategorii ultra-trail, na pewno przyda się mapa. A mapa, jak to mapa, działa tylko wtedy, kiedy jest sucha.
Mapy z nieprzemakalnego materiału są dość drogie, podobnie jak wszystkiego rodzaju wodoszczelne futerały. Ale wodoszczelność zapewnia nawet woreczek strunowy kosztujący zaledwie parę groszy.
Dotykowy ekran w telefonie możemy używać nawet, kiedy telefon jest w woreczku.
Oczywiście nie musi to być tylko mapa. Na wielu zawodach nieprzemakalny futerał na telefon jest nawet obowiązkowy. Powód jest jasny – kiedy nam się coś stanie warto mieć działający, suchy telefon.
Na przykład na iPhone 4 z pękniętym ekranem, który ma 115,2 mm × 58,66 mm, można użyć woreczek o rozmiarach 120 mm x 80 mm za 0,024 Zł.
Jeśli według Ciebie przechowywanie mapy w woreczku strunowym to dobry pomysł, na pewno spodoba Ci się również ta rada. Dolną część woreczka zaklejamy taśmą. W tym samym miejscu robimy dziurkę dziurkaczem. Woreczek zostanie wodoszczelny, a przez dziurkę w dolnej części taśmy za pomocą sznurka lub karabinku woreczek z mapą możemy przymocować do plecaka.
Będziemy potrzebowali taśmę Duct Tape oraz dziurkacz.
Dolną część woreczka zaklejamy taśmą Duct Tape tak, żeby połowa wysokości taśmy wychodziła poza woreczek.
Woreczek zaklejamy na spodzie
Pośrodku wystającej taśmy robimy dziurkę dziurkaczem. Pozycja otworu po środku znacznie minimalizuje szansę na rozerwanie mapy.
Wystającą część taśmy dziurkujemy na wylot.
W ten sposób za pomocą sznurka albo karabinka mapę możemy przytwierdzić do plecaka. To na pewno oszczędzi nam czas, który byśmy potrzebowali na zatrzymywanie się i przeszukiwanie plecaka.
Przy użyciu karabinku do zaczepienia mapy dziura w taśmie będzie musiała być trochę większa.
Większość plecaków ma zewnętrzne kieszonki na umocowanie mapy właśnie w ten sposób. Kiedy zajdzie potrzeba upewnienia się, że zmierzasz we właściwym kierunku, mapę wystarczy wyciągnąć z woreczka bez potrzeby ściągania plecaka.
Ma to zalety również podczas zawodów trailowych, podczas których otrzymuje się kontrolne pieczątki na kartę. Jeśli razem z mapą do woreczka schowa się kartę kontrolną, również i w tym przypadku nie będzie potrzeba ściągać plecak przy punkcie kontrolnym.