Rozcestník

Jak zapakować butelkę wina tak, żeby bez strachu ją wysłać pocztą czy kurierem?

Autorem jest Míša dnia 2. 9. 2020

Jak zapakować butelkę wina tak, żeby przeżyła drogę pełną wybojów do swojego celu? Jakie opakowanie będzie odpowiednie do pakowania szklanych butelek a czego raczej nie używać?

Zademonstrujemy parę możliwości jak bezpiecznie zapakować butelkę wina i ochronić paczkę przed uszkodzeniem. Wszystkie opisane opakowania spełniają jedną zasadę, którą polecamy sobie zapamiętać – butelkę musimy przymocować pośrodku opakowania tak, aby nie dotykała ścian opakowania. 

Opakowania odpowiednie do pakowania wina:

Styropianowe opakowanie na wino

Do styropianowego opakowania na wino zmieści się typowa butelka 0,7 l. 

Butelkę alkoholu wystarczy włożyć do jednej części opakowania a drugą ją przykryć. Obie części następnie należy zakleić taśmą klejącą. Potem wystarczy nalepić etykietę i wysłać. Plusem tego opakowania jest to, że nie potrzeba do niego dodatkowego opakowania zewnętrznego.

Wino zapakowane w opakowanie z polistyrenu
Do pakowania w opakowaniu styropianowym wystarczy taśma klejąca.
 

AirCover

To bez różnicy jaką butelkę chcesz wysłać, może mieć różny kształt i rozmiar, nadmuchiwane opakowanie AirCover dostosuje się do pakowanego przedmiotu. A do tego wytrzyma naprawdę dużo – osobne komory są niezależnie nadmuchane, także jeśli jedna pęknie to reszta zostanie nadmuchana.

Jedynym minusem tego opakowania jest to, że potrzeba go napompować pompką albo kompresorem i dopiero potem włożyć do pudełka (polecamy rozmiar 400×150×100mm).

AirCover na wino
AirCover nadaje się do pakowania butelek o niestandardowym kształcie czy rozmiarze.
 

Folia bąbelkowa + Flo pak + karton

Kombinując te trzy opakowania możesz zapakować butelkę bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy – karton powinien być dłuższy niż sama butelka. A to z tego powodu, aby wokoło butelki powstała tak zwana strefa deformacyjna.

Butelkę najpierw zapakuj do paru warstw folii bąbelkowej a następnie włóż do pudełka. Wolne miejsce w pudełku zasyp wypełniacz Skropak, który będzie stanowić dodatkową ochronę.

Zanim pudełko zamkniesz taśmą klejącą upewnij się, że w środku nie zostało żadne wolne miejsce a pudełko jest całkowicie zapełnione.

Wino zapakowane w pudełko z folią bąbelkową
Jeśli nie masz specjalnego opakowania zawsze możesz sam wymyślić alternatywne opakowanie.
 

Tektura falista + papier + karton

Jeśli chcesz pakować butelki bez plastiku to polecamy tę oto papierową kombinację. Butelkę obłożoną paroma warstwami tektury falistej włóż do kartonu wyłożonego pomiętym papierem wypełniającym. Nie oszczędzaj. Butelka musi być dokładnie zamocowana w pudełku.

Wino zawinięte w tekturę falistą
Butelkę można wysłać również bez użycia plastików.
 

Pudełko na 6 butelek

Jeśli wysyłasz więcej butelek to najlepiej je zapakować do pudełka. 

6 butelek bez problemu włożysz do pudełka do wysylki wina. Jako jedyne opakowanie nie ma stref deformacyjnych, ale zamiast tego jest wyprodukowana z bardzo mocnego kartonu a butelki są od siebie oddzielone wewnętrzną przegrodą, aby się nie rozbiły. Nie zapomnij nakleić nalepkę z napisem FRAGILE, aby kurier wiedział, że wewnątrz jest szkło.

taśma ostrzegawczaOdpowiednie oznaczenie na pudełku ostrzeże kuriera, że w paczce znajduje się delikatna przesyłka.

Nie zawsze jednak wysyła się dokładnie 6 butelek. Inną ilość butelek możesz rozwiązać w ten sposób, że wszystkie butelki zapakuje się tak jak opisaliśmy powyżej, następnie włoży się je do kartonu a pustą przestrzeń wypełni się materiałem opakowaniowym, ewentualnie karton można uciąć

Dwie butelki wina zapakowane w pudełko
Pustą przestrzeń w paczce wypełnij materiałem wypełniającym.

Pokazaliśmy 5 sposobów jak wysłać wino pocztą a do tego nie bać się, że butelki się rozbiją. Tak, wysyłana butelka nie będzie wyglądała tak ładnie jak ta zademonstrowana w artykule o pakowaniu wina na prezent, ale na pewno dojdzie bez uszkodzenia. A przecież to jest najważniejsze.

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.
Przeczytaj nasze rady

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%