Basket
Pusty koszyk

Jak zapakować butelkę wina tak, żeby bez strachu ją wysłać pocztą czy kurierem?

Autorem jest Petr dnia 10. 5. 2017

Które z opakowań będzie najlepsze a których lepiej nie używać? Co zrobić, żeby kurier paczki nie zniszczył? Pokażemy parę możliwości, jak zapakować butelkę, żeby zawartość paczki po drodze się nie zniszczyła.

Polistyrenowe pudełko na wino

To styropianowe opakowanie jest przeznaczone do transportu butelki o objętości 0,7l.

Butelkę należy włożyć do jednej części pudełka i zamknąć je drugą częścią. Pudełko styropianowe następnie potrzeba zakleić taśmą. My używamy wyłącznie nasze taśmy, czyli taśmy Solvent z naszym logiem i kolorem.

IMG_5692.jpg
Czasami również i my w firmie używamy to opakowanie.

Opakowania kartonowe na butelki

Kartonowe pudełka są kolejnym produktem, który w naszym e-shopie idzie w parze z winem. Chociaż w porównaniu ze styropianowym opakowaniem kartonowe pudełko jest wyraźnie bardziej eleganckie, czy nadaje się jednak do jego transportu?

Na pewno nie jest tak odporne jak to styropianowe. Z tego powodu kartonowe pudełka polecamy używać w przypadku osobistego przekazania wina.

IMG_5689-2.jpg
Kartonowe pudełka są dostępne z miejscem na 1 lub 2 butelki.

Katron + folia bąbelkowa + skropak

Kombinując te trzy typy opakowań, butelkę możemy zapakować naprawdę dobrze.

Karton powinien być o trochę wyższy i szerszy niż butelka. Tę owiniemy najpierw grubo folią bąbelkową a potem włożymy do kartonu. Pomiędzy butelkę a karton wsypiemy skropak. Te małe zielone drobinki razem z folią bąbelkową będą dostatecznie chłonąć przed wstrząsami.

IMG_5708.jpg
W przypadku, kiedy nie posiadamy specjalnego opakowania, łatwo możemy skonstruować niezawodną alternatywę.

Przed tym, niż pudełko zamkniemy i zakleimy taśmą, musimy się upewnić, że wewnątrz pudełka nie została żadna wolna przestrzeń a pudełko jest dobrze zapełnione.

Jedna flasza to mało? To do kartonu będzie się pakowało

Czy zapakujemy butelki do pudełek styropianowych, czy do kartonowych z folią bąbelkową i skropackiem, pakowanie kontynuujemy w ten sam sposób. Wszystkie pudełka włożymy do większego kartonu. Wolną przestrzeń ponownie zapełnimy wypełniaczem do paczek albo część kartonu odetniemy.

IMG_5734.jpg
Wolną przestrzeń można wypełnić folią bąbelkową. Alternatywą może być również wypełniacz do paczek.

Furoshiki – japoński sposób na pakowanie butelek

Na koniec wspomnimy o pakowaniu spoza naszej dziedziny. Przedstawiamy opakowanie dekoracyjne rodem z Japonii – Fukushiki.

Fukushiki pochodzi z XVII wieku. Charakteryzuje się pakowaniem przedmiotów do ręcznika. W Internecie możemy znaleźć masę instrukcji i trików jak w elegancki sposób zapakować butelkę wina, którą potem zaniesiemy na romantyczny piknik.

Oczywiście możemy kręcić głową z niedowierzaniem jak można alkohol zbytecznie pakować do ręcznika, ale nie dajmy się okradać z tych rzadkich romantycznych chwil razem z naszą ukochaną osobą i pomyślmy o tej starej, pięknej technice.

422caed3cbd9e0f58b1b53f54e69692b.jpg
Jeden z wielu przykładów tej przez wielu ulubionej tradycyjnej japońskiej techniki.

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%
Copyright © 2020 SECUPACK, s.r.o
Linia obsługi klienta: +48 334 454 612, info@top-opakowania.pl