Rozcestník

Jak prawidłowo zapakować elektronikę?

Autorem jest Dominik dnia 8. 6. 2016

Elektronika należy do najbardziej delikatnych towarów, ponieważ trzeba ją chronić przed uderzeniami, zadrapaniami i wilgocią. Inwestycja do jakościowego opakowania stanowi zaledwie ułamek wartości wysyłanej elektroniki, ale pomoże Ci uniknąć większość problemów.

Jak zapakować elektronikę

Jak zapakować elektronikę?

  • Urządzenia elektryczne staraj się wysyłać w oryginalnym opakowaniu, które możesz w zależności od wielkości i rodzaju transportowanego towaru uzupełnić o inne materiały opakowaniowe.
  • Jeżeli urządzenia wysyłasz bez oryginalnego opakowania, popatrz do instrukcji, ewentualnie na strony serwisu/producenta. Możesz tam znaleźć informacje na temat właściwego zapakowania.
  • Podczas pakowania elektroniki wykorzystaj szczególnie następujące materiały5warstwowe pudełka kartonowe i folie bąbelkowe lub pianka do pakowania, wypełniacz styropianowy oraz tasma klejąca.

Jak zapakować tablety, urządzenia mobilne, notebooki...

  • Towar włóż do oryginalnego opakowania a następnie do woreczka z folii bąbelkowej lub piankowej. Jeżeli nie masz do dyspozycji oryginalnego opakowania, włóż do woreczka tylko sam towar.
  • W celu zwiększenia wytrzymałości woreczek owiń folią termokurczliwą albo oklej taśmą klejącą.
  • W ten sposób przygotowane opakowanie włóż do odpowiedniej wielkości pudełka (idealnie 5warstwowego a nie do mniej wytrzymałego 3warstwowego).
  • Puste miejsce w pudełku wypełnij materiałem fiksacyjnym (kształtkami FLO-PAK, folią bąbelkową lub piankową, profilami piankowymi...). Zapobiegniesz w ten sposób przemieszczaniu towaru i chronisz go przed uderzeniami.
  • Pudełko zamknij za pomocą taśmy klejącej. W celu informowania przewoźnika możesz wykorzystać taśmę "uwaga kruche" lub dodać etykietę ostrzegawczą.

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.
Przeczytaj nasze rady

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%