Pusty koszyk

Jak wybrać właściwy rozmiar koperty bąbelkowej?

Autorem jest Petr dnia 19. 10. 2016

Chcesz wysłać pocztą CD lub grę PC? Nie wiesz, w jaki sposób idealnie opakować i wysłać katalog do Twoich klientów? Rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w takich przypadkach, są koperty bąbelkowe. Doradzimy Ci, jaki typ koperty bąbelkowej wybrać i jaki towar można w nią zapakować.

produkty.jpg
Do koperty bąbelkowej zapakujesz CD, torebki papierowe, etykiety i wiele innych rzeczy.

 

Podział kopert bąbelkowych

Koperty bąbelkowe są produkowane w 11 wariantach w zależności od wymiarów poszczególnych kopert.
Można więc wybrać spośród kopert od rozmiaru  A/11 aż do K/20 oraz kopert specjalnych z oznaczeniem CD. Do ulubionych i najczęściej stosowanych należy typ D/14 i G/17.

rozmery.jpg
Najmniejsza koperta typ A/11 i największa K/20 z podanymi wymiarami.

 

Właściwy wybór koperty bąbelkowej

Odpowiedni typ koperty wybierzesz według jej wymiarów wewnętrznych i wielkości przedmiotu, który chcesz do niej włożyć. Wspomniane ulubione koperty D/14 i G/17 zdobyły swoją popularność z uwagi na swoje wymiary, który odpowiadają wielkości produktu A5, względnie A4. Koperta D/14 jest odpowiednia dla przedmiotów o formacie A5. G/17 jest zaś odpowiednia dla produktów o formacie A4.  Jeżeli chcesz wysłać na przykład 5 opakowań etykiet o rozmiarze A5, zalecamy zakupienie większej koperty, czyli E/15 zamiast proponowanej D/14. Wymiarowo wprawdzie odpowiada również D/14, ale należy uwzględnić wysokość, jaką ma 5 opakowań etykiet.  

Koperty bąbelkowe nie mają krzyżowego dna, więc przy większej ilości produktów wybierz wyższy typ koperty bąbelkowej. Osiągniesz lepszą jakość zapakowania i unikniesz uszkodzenia, do którego mogłoby dojść podczas transportu.

obalky 2 obrazek.jpg
Przykład – wymiary wewnętrzne koperty typu D/14 oraz wymiary produktu, który jest odpowiedni, by do niej zapakować.

 

Czego nie wkładać do kopert bąbelkowych?

Koperta bąbelkowa stosowana jest przede wszystkim z uwagi na swoje właściwości łagodzenia wstrząsów spowodowanych w wyniku transportu. Jeżeli jednak przesyłasz przedmioty wartościowe, np. banknoty lub ważne dokumenty, zalecamy kupno koperty bezpiecznej tzw. SAFEBAG. Nie zalecamy pakowania do kopert bąbelkowych przedmiotów ciężkich lub o dużej objętości, nieodpowiednie są również przedmioty z ostrymi krawędziami jak i przedmioty szklane. Jeżeli zapakowany towar jest wrażliwy na wilgotność zalecamy, by wybrać raczej koperty foliowe, które są wodoodporne.

2× miesięcznie dostaniesz email z radami i wskazówkami (przykład). Obiecujemy, że Twój e-mail zostanie bezpieczny.

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Linia obsługi klienta: +48 334 454 612, info@top-opakowania.pl