Rabat dla zarejestrowanych klientów do 10%
Opineo: otrzymaliśmy ocenę 99 ze 100
Chcesz mieć pudełka z nadrukiem, ale minimalna ilość potrzebna do zamówienia jest dla Ciebie za duża? Spróbuj samemu stworzyć nadruk na opakowaniach, do tego wystarczą pieczątki. W artykule opiszemy dlaczego nie używać pieczątek flashowych, i pokażemy na przykładach jak nadruk wygląda.
Te pieczątki działają na zasadzie nadruku z wysokości – motyw, który chcesz nadrukować (na przykład logo albo napis), jest wypukły w przeciwieństwie do reszty pieczątki. Dlatego po namoczeniu do poduszki z tuszem kolor zostaje tylko na wypukłej warstwie, która następnie jest odciskana na materiał. Należy pamiętać, żeby pieczątkę najpierw odcisnąć na poduszce z tuszem a dopiero potem użyć jej do nadrukowania na materiale.
Znane marki samotuszujących pieczątek: Trodat, Shiny
Pieczątki te używają tzw. druku powierzchniowego – powierzchnia drukowa jest wyprodukowana z gumy mikroporowatej, przez którą jest przepuszczany tusz. Pieczątka nie musi być odciskana na poduszce z tuszem. Tusz „przepływa” przez gumę a wzór zostaje odciśnięty na danym materiale.
Zaletą pieczątek flasowych jest ich dłuższa żywotność – nawet 4x dłuższa, niż u tradycyjnych pieczątek. Mają również większy rozmiar i lepszą jakość nadruku. Jednak w naszym teście te pieczątki zawiodły – nadruk się rozmazywał częściej w porównaniu do zwykłych pieczątek (patrz poniżej).
Znane marki pieczątek flashowych: Colop, Royal Mark
Typowa samotuszująca pieczątka (po lewej) i pieczątka flashowa (po prawej).
Sprawdź materiał, na którym chcesz odcisnąć pieczątkę, aby nie było problemu z rozmazywaniem się tuszu. Ogólnie materiał powinien być:
Do pieczątek nie polecamy używać materiału, który zbyt „pije” tusz – pieczątka może się rozmazać.
Zbyt cienki materiał to również zły wybór – tak wygląda efekt końcowy.
Podczas testów zauważyliśmy, że na jakość nadruku ma również wpływ typ pieczątki.
Ogólnie rzecz biorąc, największą pewność, że pieczątka się nie rozmaże, zapewnia typowa pieczątka (samo)tuszująca. U pieczątek flashowych bez poduszek z tuszem często dochodziło do rozmazywania się nadruku. Tusz, który jest używany w tych pieczątkach, ma inny skład, dzięki czemu tusz gorzej przylega do różnych materiałów a efekt końcowy może być rozmazany.
Najlepszym sposobem na upewnienie się, która pieczątka będzie najlepsza, to wysłanie do producenta próbek materiałów, które chcesz pieczątkować i poprosić go o test pieczątek.
Sam nadruk rządzi się swoimi prawami. Próbowaliśmy parę materiałów, na których odcisnęliśmy pieczątki z różną siłą i z różnym czasem naciśnięcia. Ogólnie rzecz biorąc – czym mniej tym lepiej = pieczątkę z małą lub średnią siłą przyciśnij do materiału na 1-2 sekundy.
Najlepiej wyszło słabe lub średnie przyciśnięcie na krótki czas. Mocne przyciśnięcie najczęściej powodowało rozmazanie.
Sprawdź, czy materiał nie jest pod spodem zgięty, może to spowodować błędy w nadruku.
Odcisnęliśmy pieczątki na różnych opakowaniach, które są u nas dostępne. Jak nadruk się udał możesz sprawdzić poniżej. Opakowania oznaczyliśmy również według tego, czy można je zamówić na zamówienie.
Na zamówienie możemy również wyprodukować ➜ koperty bąbelkowe z nadrukiem
Na zamówienie możemy wyprodukować również ➜ torby papierowe z nadrukiem
Na zamówienie możemy wyprodukować również ➜ pudełka z nadrukiem
Na zamówienie możemy wyprodukować również ➜ pudełka fasonowe s nadrukiem
Na zamówienie możemy wyprodukować również ➜ koperty z nadrukiem
Na zamówienie możemy wyprodukować również ➜ woreczki z nadrukiem
Jak widać plusem pieczątek jest to, że możesz nadrukować taką ilość opakowań, jaką akurat potrzebujesz.
Pieczątki mają również ograniczenia – nadruk jest najczęściej jednokolorowy a jakość jest zmienna. Chętnie wyprodukujemy dla Ciebie opakowania na zamówienie.