Rozcestník

2. część nietypowych zastosowań woreczków strunowych

Autorem jest Petr dnia 21. 6. 2017

W ostatnim odcinku nietradycyjnych zastosowań opakowań pokazaliśmy, że woreczek strunowy może służyć jako opakowanie wodoodporne na telefon albo mapę. Dzisiaj pokażemy jak w woreczku strunowym zrobić kruszony lód, jak schłodzić zranioną rękę albo jak próżniowo zapakować śniadanie.

Przyszło lato, fajnie będzie się ochłodzić

Jednym z przyjemniejszych sposobów na ochłodzenie organizmu to siorbanie kruszonego lodu. Do jego przygotowania potrzeba dwóch woreczków strunowych, jeden mały a drugi dwa razy większy; lód, sól oraz sok, z którego powstanie lód.

IMG_6501.jpg
Przygotuj dużo lodu, sok pomarańczowy i sól.

Do mniejszego woreczka wlewamy sok. Przed jego zamknięciem usuwamy co najwięcej powietrza z woreczka. Potem woreczek zamykamy a następnie wkładamy do większego woreczka, do którego następnie wsypujemy tyle lodu, ile się zmieści w woreczku.

IMG_6502.jpg
Dzięki strunowemu zamknięciu z woreczka łatwiej wyciska się powietrze.

Jeśli chcemy uzyskać kruszony lód dość szybko, potrzebujemy obniżyć temperaturę topnienia lodu. Do tego potrzebna nam będzie sól. Tą posypiemy lód, co znacznie obniży temperaturę topnienia. Tak zapakowany worek owijamy ręcznikiem i potrząsamy 10 minut.

IMG_6506.jpg
Sok pomarańczowy w mniejszym woreczku otoczony warstwą z lodem z solą.

Po paru minutach trzepania uzyskujemy doskonale orzeźwiający kruszony lód.

IMG_6512.jpg
Tak powinien wyglądać dobrze przygotowany kruszony lód.

W przypadku wypadku

Opuchnięta, skręcona kostka, któż to nie zna. Zaraz po wypadku poleca się zimny okład. Zademonstrujemy, jak przygotować woreczek z lodem i dlaczego najlepiej użyć woreczka strunowego z suwakiem.

Potrzebny będzie woreczek strunowy z suwakiem, woda oraz alkohol. My zastosowaliśmy 40% alkohol.

IMG_6483.jpg
Naszym celem jest grudkowaty, kruszony lód, a nie bryłka.

Wodę wlewamy do woreczka, potem dodamy trochę alkoholu. Tak wypełniony woreczek wkładamy do zamrażalnika.

Po paru godzinach w woreczku pojawią się grudki lodu. Te powstały dzięki dodanemu wcześniej alkoholowi. W przeciwieństwie do bryłki lodu, grudki lepiej obejmą miejsce z urazem.

IMG_6493.jpg
Plusem jest przylgnięcie woreczka do miejsca z urazem. Dlatego naszym celem był kruszony, grudkowaty lód, który lepiej się twaruje.

Zaletą tego typu lodowego okładu jest nie tylko jego efektywność, ale również niska cena w porównaniu z różnymi kompresami.

Drugie śniadanie próżniowo zapakowane

Klasyczna przekąska zapakowana na drogę wygląda mniej więcej tak. Kanapki albo drożdżówki zapakowane do foliówki. W przypadku, kiedy droga będzie ciężka albo wybieramy się na parodniowy trekking, waga plecaka oraz ilość miejsca jest ograniczona. Mamy dwa triki jak w łatwy sposób wydostać z woreczka powietrze, aby nie zabierało tyle miejsca.

IMG_6435.jpg
Kanapki albo tosty włóż do woreczka ze strunowym zamknięciem.

Przy pomocy wody albo słomki. Do większego pojemnika z wodą zanurzymy otworzony woreczek z kanapkami w środku. Zanurzamy w taki sposób, aby woda nie wleciała do środka. Z zanurzonej części woreczka łatwo wyciśniemy powietrze. Potem woreczek suwakiem zamkniemy.

IMG_6443.jpg
Woreczek z drugim śniadaniem wkładamy do wody tak, żeby woda nie wleciała do środka i staramy się wycisnąć z niego powietrze.

Nie masz ze sobą pojemnika z wodą? Nie szkodzi, ten sam efekt osiągniemy za pomocą słomki. Tę włożymy na koniec woreczka, który zamkniemy suwakiem aż do miejsca, w którym jest słomka. Przez słomkę wyssiemy powietrze, a przy wyciąganiu słomki szybko zamkniemy woreczek.

Produkty wspomiane w artykułe

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.
Przeczytaj nasze rady

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%