Rozcestník

Jak wybrać pudełka kartonowe?

Autorem jest Dominik dnia 26. 3. 2013

Pudełka kartonowe należą obecnie do najczęściej używanych materiałów opakowaniowych. Nie obejdzie się bez nich żaden sklep a podczas przeprowadzki także żadne gospodarstwo domowe. Ze wzgędu na ich wysoką wytrzymałość oraz niską wagę można je doskonale wykorzystać dla szerokiego zakresu przedmiotów o różnych kształtach i rozmiarach.

Pudełka kartonowe ponadto charakteryzują się wysoką nośnością i w przeciwieństwie do kopert lub worków nie grozi u nich rozdarcie ostrymi przedmiotami. Pudełka są tanie i dzięki produkcji z materiałów pochodzących z recyklingu także ekologiczne.

Podczas wyboru pudełek kartonowych musisz skoncentrować się przede wszystkim na wymiarach i wadze wysyłanego towaru.

W zależności od wymiarów wybierzesz pudełko odpowiedniej wielkości (w naszej ofercie jest wielkość zazwyczaj odstopniowana co 10 cm) i na podstawie wagi zdecydujesz, czy wybrać cieńsze kartony 3-warstwowe, lub bardziej trwałe kartony 5-warstwowe.

W wypadku transportu towaru wykonanego z kruchego materiału jest zawsze wskazane, aby wykorzystać wypełniacze do paczek. Do tego celu może służyć papier i tektura, albo jeszcze lepiej specjalny wypełniacz FLO-PAK. Towar może chronić również folia bąbelkowa.

Możesz kupić wiele akcesoriów do pakowanie, na przykład dyspenser do taśmy (na zdjęciu)

Wytrzymałośc pudełek

Między wytrzymałością pudełek z trójwarstwowej i pięciowarstwowej tektury istnieje naprawdę duża różnica.

Nie jest wskazane starać się za wszelką cenę zaoszczędzić i zawsze używać pudełek z trójwarstwowej tektury. Te nadają się szczególnie do lżejszych towarów o dużej objętości, takich jak na przykład tekstylia. Jeżeli wysyłasz cięższy i bardziej wartościowy towar, taki jak elektronika, większa ilość książek lub meble, zawsze jest wskazane, aby rozważyć wykorzystanie pudełka z pięciowarstwowej tektury. Pudełko częściowo chroni towar również przed wilgocią - także w tym wypadku pięciowarstwowa tektura falista działa lepiej niż trójwarstwowa.

W celu ułatwienia pracy z pudełkami kartonowymi możesz do nich nabyć szereg dodatków, które ograniczą czas potrzebny do ich zapakowania na minimum. Do takich dodatków należą na przykład taśmy samoprzylepne z dyspenserem, koperty kurierskie na faktury oraz inne dokumenty towarzyszące lub pojemniki na kilka pudełek jednocześnie. W połączeniu z odpowiednimi materiałami wypełniającymi te dodatki czynią z pudełek bardzo tanie, trwałe i uniwersalne opakowanie dla Twojego towaru.

Chociaż nie jest to widoczne na zdjęciach, między poszczególnymi rodzajami tektury falistej istnieją duże różnice w jakości. Zdecydowanie więc nie jest prawdą, że wszystkie trójwarstwowe pudełka kartonowe posiadają taką samą nośność. Wytrzymałość jest uzależniona od grubości i jakości użytego papieru oraz kleju, technologii produkcji a także warunków przechowywania. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakupione pudełka będą mocne i wytrzymałe, zawsze należy wybrać sprawdzony sklep.

Ze sprzedażą, produkcją i nadrukiem pudełek kartonowych posiadamy wieloletnie doświadczenia. Jeżeli chcesz doradzić z wyborem, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy.

„Kartonowe pudełka są zdecydowanie najlepiej sprzedającą się pozycją w naszym sklepie internetowym. Długoterminowo współpracujemy z austriackimi i niemieckimi producentami, którzy są w stanie zagwarantować nam najwyższą jakość.”

Doradzimy Ci

Na Twoje zapytania w godzinach pracy odpowiemy w ciągu 2 godzin. Z opakowaniami posiadamy 10 letnie doświadczenia i podzielimy się nimi z Tobą na blogu.
Przeczytaj nasze rady

Gwarancja zadowolenia

Jeżeli nie będziesz zadowolony z towaru, sami go odbierzemy i zwrócimy Ci pełną cenę.

Rabat przy każdym zamówieniu

Za każde wydane 15zł oferujemy rabat 0,1% aż do wysokości 10%